Zasady tworzenia manicure hybrydowego krok po kroku

Ocena: 0.00/0

Podejmij wyzwanie i naucz się robić paznokcie, według swojej wyobraźni. Ciesz się tworzeniem nowych wzorów. Manicure hybrydowe pomoże stworzyć Ci ozdobienia, które będą zachwalać Twoje koleżanki z pracy. Idziesz na wesele lub inną uroczystość? Wspaniale! To jest idealny moment na wystrzałowe paznokcie. Nie musisz się ograniczać, w tym momencie możesz zaszaleć i wyczarować paznokcie, które będą zachwycały każdego!

Z czego składa się zestaw do samodzielnego robienia paznokci?  

Aby zrobić manicure hybrydowy, potrzebujesz wyposażyć się w parę niezbędnych narzędzi. Nie jest to ogromna inwestycja, a z pewnością się opłaci. Przede wszystkim musisz kupić lampę UV. Możesz wybierać spośród małych, przenośnych lamp, a także większych i profesjonalnych. Ważne, abyś na początku miała chociaż jedną. Prócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe. Z początku wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz najczęściej korzystać. Kluczowym elementem manicure hybrydowego są baza, a także top. To dzięki nim hybrydy są prawidłowo utwardzone i trzymają się na paznokciach dłużej aniżeli pospolite lakiery. Przy zakupie topu możesz zdecydować się na opcję z połyskiem albo matową, zależnie od tego, w jakiej czujesz się lepiej. Nie zapomnij również o zakupie acetonu oraz cleanera (odtłuszczacza), które służą do oczyszczania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy zdołasz nabyć osobno lub w zestawie, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? 

Kiedy masz już wszystkie potrzebne zakupy, czas rozpocząć robienie manicure hybrydowe. Przed rozpoczęciem oczyść swoje paznokcie i wypiłuj je tak, żeby uzyskać wybrany przez siebie kształt oraz zmatowić płytkę paznokciową. Kolejnym krokiem będzie nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego i włożenie paznokci pod lampę, by mógł się utwardzić. Staraj się nakładać bazę delikatnie, by manicure nie wyszedł nazbyt gruby i odstający. Później, zależnie od tego, który masz lakier, nałóż jedną albo dwie warstwy koloru. Jeśli posiada on dobre krycie, wystarczy jedynie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru powtórnie użyj lampy UV. Przedostatnim krokiem jest skorzystanie z topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć efekt połysku bądź matu. Po wyjęciu paznokci spod lampy spłucz klejącą warstwę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Najczęstsze błędy podczas samodzielnego wykonywania hybrydy 

Paznokcie są piękne i twarde pod warunkiem unikania błędów, które powodują odpryskiwanie, pękanie bądź ścieranie się koloru. Najważniejszymi błędami są przygotowanie paznokcia pod hybrydę oraz ściąganie starych paznokci. Hybrydę ściągasz acetonem i patyczkiem i nawet nich Ci nie przyjdzie pomysł na użycie pilnika czy frezarki. To zniszczy Twoje paznokcie! Zanim nałożysz lakier, postaraj się o to, żeby dłonie były suche, zmatowione bloczkiem polerskim i odtłuszczone. Takie działanie jest solidną podstawą do długich i trwałych paznokci.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy