W jaki sposób zorganizować sobie miejsce pracy przy biurku?

Ocena: 0.00/0

Nie jest istotne czy uczysz się, czy pracujesz. W każdej pracy ogromne znaczenie odgrywa organizacja miejsca, w którym wykonujemy swoje obowiązki. Pozwala to na dużą oszczędność czasu. Nawet pracując w domu warto zadbać o odpowiednią higienę pracy i wprowadzić plan, którego będziemy się trzymać. Korzystnie wpłynie to na racjonalne myślenie i wydajność naszej pracy. Dodatkowo poprawimy tym samym swoje samopoczucie. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, organizując swoje stanowisko pracy, przeczytasz w artykule.

Od czego zacząć porządkowanie swojego biurka w pracy?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska.

Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia. Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Jak w prosty sposób dbać o stale uporządkowane biurko w pracy?

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Zadbaj o skupienie w pracy i nie daj się rozproszyć

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Zdecydowanie lepiej wykonasz swoją pracę, jeżeli wyeliminujesz wszystkie rozpraszacze. Internet jest jednym z nich. Korzystanie z niego w niewłaściwy sposób może znacząco spowalniać Twoją pracę i obniżać jej jakość. Nie zawsze masz możliwość całkowicie go wyłączyć, to zrozumiałe. To, co możesz zrobić, żeby wspomóc swoją koncentrację to wyłączyć powiadomienia o nowych wiadomościach na portalach społecznościowych i nie zaglądać tam co kilka minut. Już to wystarczy, żeby skoncentrować się bardziej na swoich zadaniach. Kiedy nie mieszkasz sam, a pracujesz w domu, poproś współlokatorów, żeby na czas Twojej pracy nie przeszkadzali Ci. Niczym niezakłócana praca, przyniesie lepsze efekty.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

dudamarta

Warto być zorganizowanym i dbać o swoje otoczenie. Zwiększa to naszą produktywność.

2022-04-22