Oczyszczanie twarzy – dlaczego jest ważne podczas walki z trądzikiem?

Ocena: 0.00/0

Wiele osób boryka się trądzikiem. Choć kojarzony jest głównie z okresem nastoletnim, występuje także u osób dorosłych. Leczenie trądziku powinno opierać się na właściwym oczyszczaniu twarzy, przestrzeganiu zalecanych przez kosmetologa zasad pielęgnacji, jak i stosowaniu odpowiednio dobranych do cery kosmetyków.

Walka z trądzikiem musi odbywać się na wielu polach poprzez połączenie farmakologii z zabiegami pielęgnacyjno-oczyszczającymi. Nowoczesne podejście do leczenia trądziku powoduje, że wielu pacjentów w krótkim czasie ma szansę pozbyć się problemu.

Profesjonalne oczyszczanie twarzy w Warszawie

Udając się na zabieg oczyszczania twarzy można usunąć ze skóry zaskórnikami, zrogowaciały naskórek, cząstki brudu, wydzielinę rogową, jak i stany ropne. Głębokie oczyszczanie twarzy w Warszawie gwarantuje osiągnięcie dobrych rezultatów w walce z trądzikiem. Nie jest jednak zalecane wykonywanie tych czynności domowymi sposobami, a jedynie w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg musi przeprowadzić profesjonalny kosmetolog zaznajomiony z tematem trądziku i sposobów jego leczenia. Nieprawidłowe postępowanie może zaostrzyć stany zapalne i jeszcze bardziej pogorszyć stan skóry.

Głębokie oczyszczanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej pozwala spłycić i obkurczyć nadmiernie rozszerzone pory, co zagwarantuje zmniejszenie łojotoku. Zabieg umożliwia także usunięcie zalegającego sebum oraz złuszczenie martwych komórek. Oczyszczenie skóry sprawia, że szybkiej i łatwiej zmniejszają się wszystkie zmiany potrądzikowe.

Łącząc dogłębne oczyszczenie skóry z odpowiednio dobraną farmakologią i pielęgnacją można skutecznie załagodzić widoczne już zmiany trądzikowe. W efekcie dojdzie do wyeliminowania zaskórników, zmniejszenia tendencji do powstawania trądziku oraz innych nieestetycznych defektów. Technologie wykorzystywane w trakcie oczyszczania działają przeciwbakteryjne i kojąco na skórę.

Co pomaga, a co szkodzi skórze trądzikowej?

Oczyszczanie twarzy jest etapem pielęgnacji, o którym należy pamiętać chcąc zadbać o prawidłowy wygląd cery. Główną zasadą przy cerze trądzikowej jest, aby nie stosować zbyt mocnych kosmetyków i nie używać preparatów oczyszczających ze zbyt dużą częstotliwością.

Skórę należy myć rano i wieczorem, traktując ją bardzo delikatnie, bez narażania jej na dodatkowe podrażnienia. Należy unikać kosmetyków posiadających duże drobinki ścierające, a stawiać na preparaty złuszczające, m.in. kwasy i enzymy.

W trakcie oczyszczania, nie należy zbyt mocno pocierać twarzy, nie wolno wyciskać zaskórników ani zmian zapalnych. Może to jedynie pogłębić problemy skórne. Dokładność, cierpliwość i łagodność są niezbędne we właściwym zadbaniu o skórę trądzikową. W zupełności wystarczy w codziennej pielęgnacji mikro złuszczanie. Oczyszcza i przyspiesza regenerację skóry bez ryzyka jej podrażnienia. Wystarczy jedynie dobrać do tego odpowiednio bezpieczne kosmetyki.

Codzienną pielęgnację skóry od czasu do czasu warto wspomóc poprzez profesjonalne oczyszczanie twarzy w Warszawie w wybranym gabinecie medycyny estetycznej.

0Komentarze

Brak komentarzy