Jaki rodzaj pralki wybrać do małego mieszkania?

Ocena: 0.00/0

Wybór idealnej pralki do domu może przysporzyć kłopotu. Bardzo dużo zależy oczywiście, jakie potrzeby ma rodzina lub pojedyncza osoba. Zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz od swojej pralki. Czy masz duże, czy małe mieszkanie? Czy pierzesz dużo? Im bardziej zawężone wymogi, tym wybór będzie dużo prostszy. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które też mogą okazać się pomocne w podjęciu trafnej decyzji.

Kiedy sprawdzi się pralka pakowana od frontu?

Nowoczesna, najbardziej pospolita pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona sporo zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o przeciętnych gabarytach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, świetna do mniejszych pomieszczeń i big, czyli o dużej pojemności, nawet do kilkunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o standardowych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie pralki mają rzecz jasna swoje wymagania – muszą być na stałe przyłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach lub łazienkach.

Do mniejszych pomieszczeń – pralka pakowana od góry

Tam, gdzie nie można zamontować standardowej pralki i przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najodpowiedniej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony aniżeli w standardowych pralkach. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same albo analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Nowoczesne pralkosuszarki – pralki w pakiecie z suszarką

Pralkosuszarki to inny poziom wygody. W jednym urządzeniu można sprawnie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez grzanie albo z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do zainstalowania wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Turystyczna pralka o niewielkich rozmiarach – zabierz ją ze sobą

Niewielka, przenośna i umożliwiająca pranie w niemalże każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, gdyż zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Powinno się pamiętać, że różnią się one pojemnością. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce lub w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z różnych względów nie możesz lub nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

Pralki wirnikowe i wirówki

Kiedy z jakichś przyczyn decydujemy się na pranie ręczne, ponieważ tkanina jest super delikatna albo używamy pralki wirnikowej, która nie posiada opcji wirowania, najlepszym rozwiązaniem jest użycie wolnostojącej wirówki, której przeznaczeniem jest jedynie odwirowanie prania, żeby łatwiej było je rozwiesić. Jednak obecnie w związku z niesłabnącym zainteresowaniem pralkami wirnikowymi, producenci montują w nich wirówki, żeby pralka wirnikowa nabrała odrobinę nowoczesności. I to się sprawdza. Nostalgiczni zwolennicy starodawnych urządzeń lub osoby, które bardzo mało piorą, wybierają ekonomiczną i bardzo małą pralkę wirnikową, która do dzisiaj nazywana jest Franią.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

irena13

Ja mam pralkę, która jest od razu suszarką i był to najlepszy wybór.

2022-04-21