Jak wykonać peeling enzymatyczny

Ocena: 0.00/0

Usuwanie zrogowaciałego i martwego naskórka to klucz do pięknej i wypielęgnowanej cery. Sprawnie wykonany peeling pozwala usunąć martwe kawałeczki skóry, pobudzić krążenie i sprawić, że wchłanianie składników odżywczych w dalszych zabiegach pielęgnacyjnych, będzie bardziej efektywniejsze. W ostatnim czasie peeling enzymatyczny cieszy się dużą popularnością. Sprawdź jak wykonać go poprawnie, aby kompleksowo zadbać o swoją cerę. 

Peeling enzymatyczny a „klasyczny” - czym się różni?

Peeling to zabieg polegający na usuwaniu zrogowaciałego naskórka. Klasyczne peelingi opierają swój skład na składnikach ścierających. Najczęściej są to starannie dobrane odżywcze drobinki jak sól, cukier, rozdrobnione cząsteczki kokosa itp. Peeling enzymatyczny nie zawiera „dodatków ścierających”. Cała moc tkwi w licznych enzymach roślinnych, które są bezpieczniejsze i zostają wzbogacone o popularne w ostatnim czasie peelingi z kwasami. Oznacza to, że podczas ich stosowania, wszelkie ryzyko podrażnień i alergii jest ograniczone do minimum. 

Peelingi enzymatyczne nie są żadną „nowością” w świecie pielęgnacji. Już kilkaset lat temu wykorzystywano enzymy i kwasy owocowe w pielęgnacji. Kiedyś do złuszczania naskórka wykorzystywano m.in. plastry cytryny. W ostatnim czasie Polki pokochały azjatyckie rytuały pielęgnacyjne. Wiele z tych zabiegów bazuje właśnie na sprawnych wykorzystywaniu wszystkich naturalnych składników. 

Peeling enzymatyczny
Peeling enzymatyczny to zabieg pozwalający sprawnie usunąć martwy i zrogowaciały naskórek. W tym zabiegu zamiast drobinek ścierających wykorzystuje się naturalne enzymy. Sprawdź jak wykonać peeling w domu:

hswlosy.pl

Mówiąc o peelingach trzeba zauważyć, że proces regeneracji naskórka trwa około 28 dni. Wraz z wiekiem ten proces się znacząco wydłuża. Stosowanie peelingu enzymatycznego sprawia, że skóra otrzymuje swego rodzaju zastrzyk energii, który stymuluje produkcję kolagenu i nowych komórek. Regularne zabiegi poprawiają wygląd skory i sprawiają, że staje się ona bardziej nawilżona i elastyczna. 

Co to jest peeling enzymatyczny?

Pojęcie peeling enzymatyczny jest często spotykany pod pojęciem eksfoliacji. To zabieg, który bazuje na enzymach mających właściwości niszczące białka mogące spotkać w zrogowaciałym naskórku. Enzymy odpowiadają za przyspieszenie naturalnych procesów odnowy skóry i „rozpuszczają” martwy naskórek. Specjaliści zauważają, że proces ten jest o wiele bardziej bezpieczniejszy niż stosowanie peelingów bazujących na sztucznych i chemicznych składnikach.

Jakie enzymy są najlepsze? Na rynku dostępnych jest wiele peelingów enzymatycznych. Najczęściej w ich składzie znaleźć można papainę lub bromelainę. Znaleźć je można m.in. papai i ananasie. Do innych popularnych składników zaliczamy:

  • Aktynidynę (pozysykuje się ją z owoców kiwi).
  • Arbutynę (otrzymywana jest z czarnej porzeczki).

Dla wzmocnienia działania peelingu wykorzystuje się m.in. wyciągi roślinne, olejki, witaminy i związki, które pomagają zmiękczyć i nawilżyć skórę.

Peeling enzymatyczny – jak wykonać zabieg krok po kroku?

Do głównych zalet peelingu enzymatycznego zaliczamy fakt, że z takiego zabiegu może skorzystać praktycznie każdy, bez względu na rodzaj cery. Brak drobinek ścierających sprawia, że skóra „nie nagrzewa się” i przez cały czas utrzymana jest w dobrej kondycji. Taki peeling powinien zainteresować zwłaszcza osoby o cerze naczynkowej, wrażliwej i podrażnionej. 

Rozpoczynając przygodę z peelingami enzymatycznymi, należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu skóry do zabiegu. Dzień przed nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem kwasów i retinolu. Nie należy jej depilować i wykonywać zabiegu mikrodermabrazji. By poprawnie wykonać peeling należy:

  • Oczyścić skórę – usuń makijaż i przemyj cerę tonikiem. W ten sposób wykonasz pH skóry. 
  • Nałóż kosmetyk – zaplikuj kosmetyk zawierający enzymy. Użyj do tego pędzelka lub nałóż preparat palcami. Zacznij od czoła, następnie nanieś na policzki, podbródek, nos i szyję. Staraj się omijać okolice oczu i ust i nie nakładaj zbyt grubej warstwy.
  • Pozostaw preparat na skórze ok. 30 minut.
  • Nałóż na twarz ciepły kompres, a dla wzmocnienia efektu wykonaj delikatny masaż twarzy. 

Jak często stosować peeling enzymatyczny?

Producenci peelingów enzymatycznych zalecają stosowanie zabiegu raz w tygodniu. Zbyt częste złuszczanie naskórka może prowadzić do nadmiernego zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Po zabiegu, peeling należy delikatnie zmyć ciepłą wodą. Zaleca się także stosowanie różnych masek odżywczych i nawilżających. Połączenie dogłębnego oczyszczenia z porcją składników odżywczych sprawia, że skóra będzie wyglądać na młodszą i pełną energii. 
 

 

 

 

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy