Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy?

Ocena: 0.00/0

Piękna cera wynika ze stosowania odpowiednich kosmetyków w jak najlepszy sposób. Liczy się pora dnia, ilość produktów, kolejność stosowania i wiele innych elementów, które z początku wydają się nieistotne. Wiedza na temat pielęgnacji skóry twarzy jest rozległa, lecz warto ją mieć, aby od najmłodszych lat, jak najlepiej traktować swoją cerę. Właściwa pielęgnacja sprzyja spowolnieniu procesów starzenia się skóry, a prócz tego przeciwdziała powstawaniu przebarwień, zaskórników i pryszczy. Kiedy stosować serum, a kiedy wykorzystywać tonik? Jak odpowiednio pielęgnować skórę twarzy?

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy każdego dnia 

Skóra twarzy, nie będąc odpowiednio chroniona, jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników, jakie wpływają negatywnie na jej kondycję, są to makijaż, zanieczyszczenia powietrza, a także brud oraz kurz. Przez działanie tych czynników skóra traci elastyczność, pory są zapchane oraz na twarzy tworzą się wypryski.

Podstawą stosownej pielęgnacji jest systematyczne oczyszczanie i regularne nawilżanie skóry twarzy. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków dla każdego typu cery oraz problemów skórnych, w związku z tym łatwo jest odszukać coś dla siebie, należy tylko mieć wiedzę co kupić i jak to stosować. Istotne jest, aby zwracać baczną uwagę na przeznaczenie danego kosmetyku – skóra normalna, sucha, mieszana lub tłusta. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na potencjalne problemy występujące względnie często – skóra naczynkowa, wrażliwa, trądzikowa lub alergiczna.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy o poranku?

Codziennie rano należy wykonywać trzyetapową pielęgnację skóry twarzy. Pierwszym etapem jest oczyszczanie – skórę można myć za pomocą specjalnej emulsji, żelu micelarnego czy lekkiej pianki myjącej. Kolejnym etapem jest tonizowanie, do czego wykorzystuje się tonik. Jest to nadzwyczaj istotny element pielęgnacji, o jakim często dużo osób zapomina.

Jednak zastosowanie toniku po oczyszczaniu przywraca skórze jej naturalne pH. Ostatnim etapem jest nawilżanie, w tym celu wykorzystuje się rozmaitego typu kremy. Jeżeli używamy kremu pod oczy, trzeba go nałożyć przed kremem do twarzy. Za każdym razem nakładamy kosmetyki w kolejności od najlżejszej do najcięższej konsystencji.

Oprócz tych fundamentalnych czynności nadzwyczaj istotne jest, żeby od najmłodszych lat pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem każdego ranka – SPF 30 to minimum! Tak przygotowana skóra jest znakomitą bazą pod makijaż, ale także bez makijażu będzie wyglądać pięknie przez cały dzień.

Pielęgnacja skóry twarzy – co nakładać na twarz na noc?

Po całym dniu skóra twarzy potrzebuje odpoczynku oraz regeneracji – noc jest idealną do tego okazją. Jeśli nosimy makijaż, pierwszym krokiem wieczornej pielęgnacji jest gruntowny demakijaż. Następnie klasycznie oczyszczane i tonik. Wieczorem rekomenduje się stosowanie bogatszych formuł kosmetyków, powinno się zainwestować w stosowne dla naszej skóry serum, jakie będzie aplikowane na twarz przed kremem na noc.

Po co złuszcza się martwy naskórek - stosowanie peelingu 

Prócz wcześniej opisanej codziennej pielęgnacji twarzy, nie można zapomnieć o systematycznym złuszczaniu martwego naskórka. Zaleca się aplikowanie odpowiednich kwasów i peelingów raz lub dwa razy w tygodniu. Takie preparaty stosuje się jedynie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, albowiem użytkowanie na dzień wiąże się z niebezpieczeństwem oparzeń – skóra jest bardziej wrażliwa i narażona na negatywne oddziaływanie promieni słonecznych.

Kondycja skóry twarzy - co na nią wpływa? 

Niestety we współczesnym świecie zła cera może wynikać ze złej jakości powietrza, niezdrowych pokarmów i wielu innych czynników. Mimo to na niektóre z nich mamy spory wpływ. Ważne jest unikanie używek, a także odpowiednia ilość snu, wody, aktywność fizyczna. Pamiętaj, aby regularnie robić badania, ponieważ zła cera może być wynikiem choroby, problemów z hormonami lub z tarczycą.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

arnold77

Moja żona ma hopla na punkcie kosmetyków oraz dbania o buzię. Nie rozumiem tego.

2022-04-22