Brama garażowa – jaki model jest najlepszy?

Ocena: 0.00/0

Wybór bramy garażowej jest decyzją bardzo istotną, ponieważ taka brama powinna służyć przez wiele lat. Jeśli pojawiają się problemy: zacinanie się bramy, skrzypienie, rdzewienie i inne, są one bardzo męczące w życiu codziennym. Korzystanie z bramy staje się irytujące, a przede wszystkim obawiamy się o bezpieczeństwo samochodu i innych rzeczy osobistych. Jak podjąć najlepszą decyzję?

Podstawowe informacje o bramach garażowych

Bramy garażowe dostępne są w wersji ocieplonej. Choć są dużo droższe, to w następnych latach domownicy będą w stanie odnotować konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania i ich utrzymania. Są wobec tego idealnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie konkretne, rentowne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach i odcieniach. Żeby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać wykwalifikowany ich przegląd. Profesjonalny serwis uczyni, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.

Jakie są dostępne rodzaje bram garażowych?

Przeważnie kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, doskonale sprawdzą się w przypadku gabarytowych, szerokich podjazdów, bo brama otwiera się w taki sposób, iż jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, skutkiem tego potrzebują dużo większej przestrzeni, na rynku spotyka się je już coraz rzadziej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, dzielą się na boczne oraz górne; znamionują się świetną szczelnością, wskutek tego stanowią odpowiedni wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, wobec tego sprawdzą się w przypadku mniejszych samochodów oraz garaży, jakie bezpośrednio wychodzą na drogę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują razem z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest nadzwyczaj wygodne, zajmują niewielką przestrzeń, a działają tak samo jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie dobra zależy od wielkości podjazdu, przestrzeni podwórka i przystępności na rynku.

Który rodzaj bramy garażowej jest najlepszy?

Każda brama do garażu, niezależnie od jej rodzaju, winna charakteryzować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania oraz wysokimi atutami estetycznymi. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na prostotę jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji oraz konserwacji, a również wykorzystane zabezpieczenia. To niezmiernie ważne, aby bramy garażowe prezentowały należytą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania i otwierania powinien być prosty i cichy.

Idealna brama garażowa na pewno działa bez zarzutu, tak, że w życiu codziennym nie zauważamy nawet korzystania z niej. Jeśli myślimy o tym, że się zacina, że brzydko wygląda lub skrzypi, męczy nas to każdego dnia. Warto więc sprawdzić kilkukrotnie te rzeczy, zanim zdecydujemy się na zakup. Każdy kto staje przed tym wyborem musi się zaopatrzyć w cierpliwość, ponieważ może zająć to sporo czasu. Z naszymi wskazówkami będzie to jednak łatwiejsze.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy